Zaznacz stronę

Masaże

Hot Stone Massage

Masaz goracymi kamieniami, jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w naszm SPA. Jego zalety sa wielorakie, a jego siła niewatpliwie działa dobroczynnkie na stan relaksu i dobrego samopoczucia.

Co sie dzieje podczas sesji masazu goracymi kamieniami?
Przed rozpoczeciem rytuału kamienie sa ogrzewane i przygotowane do umieszczenia na ciele pacjenta. Kamienie wulkaniczne stosowane do masazu, zachowuja ciepło na długo i uwalniaja je stopniowo.Przed ich umieszczeniem kamieni w odpowiednich punktach,ciało pacjenta jest pokrywane pachnacymi olejkami i masowane.

Korzysci z rytuału.
Dzieki temu masazowi, pacjent jest w stanie osiagnac stan całkowitego odprezenia na poziomie duchowym i cielesnym a odczucia sa naprawde wyjatkowe.Ciepło kamienia, sprzyja rozszerzaniu naczyn krwionosnych i stymuluje produkcje kolagenu, z korzystnym wpływem na skóre i tkanki. Jest szczególnie korzystne dla osób cierpiacych na choroby układu oddechowego, dla sportowców, którzy potrzebuja szybkiej i skutecznej regeneracji miesni, dla osób z problemami krazenia i stawów.Idealny Dla Niej i dla Niego.

Cena: 1h/1h 30 min – 90zł./120zł

Masaż gorąca świecą

Masaż świecą to jeden z popularniejszych zabiegów relaksacyjnych i upiekszajacych. Ta forma masazu zjednuje sobie wielu zwolenników dlatego, ze podczas zabiegu mozna poddac sie całkowitemu odprezeniu i przy okazji zadbac o nawilzenie i odzywienie swojego ciała.

Podczas masazu swieca atmosfera w gabinecie staje sie intymna, ciepła i przyjemna. Tlace sie swiatło swiec oddziałuje na zmysły, mieszanka aromatów piesci zapachem, a dłonie masazystki sprawiaja, ze miesnie staja sie całkowicie rozluznione i zrelaksowane. Orientalny masaz swieca jest dostepny w starannie dobranych aromatach, które uwalniaja sie w czasie masazu. Doskonały masaz dla Niej lub dla Niego.

Jakie korzysci przyniesie masaz swieca?
– aromat i ciepło swiecy korzystnie wpłynie na nasze zmysły
– skóra bedzie jedwabiscie gładka i miekka w dotyku
-zlikwiduje napiecia w ciele zapewniajac głebokie rozluznienie i uspokojenie.

Cena: 30 min/1h – 70zł./100zł

Masaż pleców, karku i ramion z terapia punktów spustowych

Terapia punktów spustowych jest technika, która wykorzystuje rózne formy ucisku i ruchów w róznych kierunkach, we wrazliwych miejscach w tkance miesniowej. Celem terapii jest uwolnienie sie od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Terapia punktów spustowych czasem jest tez nazywana terapia miesniowo- powieziowa. Cała koncepcje opracowała dr Janet Travell pochodzaca ze Stanów Zjednoczonych w latach 40 tamtego stulecia. Janet Travell nazywa punktem spustowym wrazliwe miejsca w miesniach o wzmozonym napieciu, które sa bolesne pod wpływem ucisku i powoduja ból promieniujacy oraz inne objawy w obszarach ciała odległych od miejsca draznienia. Ból z promieniowaniem z danych punktów spustowych czesto przypomina topografie bólu rwy kulszowej lub dyskopatii.

Objawy Punktów spustowych:
  ograniczenie zakresu ruchu w stawie bierne lub czynne,
 uczucie sztywnosci podczas wykonywania ruchu,
 osłabienie pojedynczego miesnia lub grupy miesniowej,
 ból promieniujacy,
 potliwosc danej okolicy,
 zwiekszona aktywnosc pilomotoryczne (gesia skórka),
 zaburzenia czucia głebokiego,
 zaburzenia równowagi i zawroty głowy,
 gorsza koordynacja miesniowa

Cena:
masaz całego ciała 60 min. – 100zł
masaz wybranych segmentów ok.30 min. – 60 zł.

Masaż klasyczny

Wiekszosc najbardziej popularnych metod masazu wywodzi sie z podstawowej techniki, jaka jest masaz klasyczny. Jest on podstawa wszelkich działan stosowanych w prawie wszystkich technikach masazu.
Masazem klasycznym nazywamy zespół róznych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnie ciała działaja na skóre, tkanke podskórna, miesnie, torebki oraz wiazadła stawowe, a takze w postaci zmian odruchowych na układ krazenia, nerwowy, wewnatrzwydzielniczy, do narzadów wewnetrznych włacznie. Masaz klasyczny jest najstarsza metoda leczeniafizykalnego. Masazklasyczny ma ogromne znaczenie w profilaktyce, odnowie biologicznej i usprawnianiu organizmu. Czesto leczy badz wspomaga leczenie wielu chorób. Masaz klasyczny oparty jest na technikach recznych: głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu, rozciaganiu czy uciskaniu. Rodzaj masazu klasycznego powinien byc dobrany odpowiednio do istniejacego zaburzenia lub choroby.
Masowane czesci ciała do uzgodnienia (w zaleznosci od potrzeby): ramiona, przedramiona, rece, kark, plecy, pas biodrowy, uda i podudzia, stopy, brzuch, głowa lub całe ciało.

Cena:
masaz całego ciała 60 min.- 100 zł
masaz wybranych segmentów 30 min.- 60zł

Drenaż limfatyczny

To rodzaj specjalistycznego masazu wspomagajacego odpływ zalegajacego płynu zwanego chłonka, lub limfa likwidujac w ten sposób obrzeki i wysieki pochodzenia limfatycznego. Naczynia limfatyczne, tworza podobna sie naczyn do układu zylnego. Jest on jednak wypełniony bezbarwnym płynem – limfa (chłonka). Drenaz limfatyczny ma na celu wspomaganie jej odpływu w sytuacjach gdzie doszło do jej zastoju i powstania obrzeków.
Wykonywany jest jedynie na poziomie skóry i tkanki podskórnej. Stosowany jest z powodzeniem w mastektomii (amputacja piersi), kiedy wezły chłonne pachowe sa wyciete i odpływ limfy do tych naczyn jest niemozliwy, co powoduje obrzeki. Dlatego zadaniem masazysty jest wspomaganie jej odpływu do sasiednich naczyn limfatycznych. Stosowany jest równiez w skreceniach, stłuczeniach w celu usuniecia opuchlizny oraz innych sytuacjach gdzie dochodzi do zaburzen układu limfatycznego. Masaz limfatyczny stosowany jest równiez jako masaz anty cellulitowy.

Cena:
masaz całego ciała 60 min.- 100zł
masaz wybranych segmentów ok. 30 min.- 60zł

Refleksoterapia stóp

Jest to uciskowy masaz punktowy wykonywany w tych miejscach stóp, które odpowiadaja poszczególnym punktom ciała. Przynosi odprezenie oraz wspomaga naturalna zdolnosc organizmu do samo leczenia. Metoda ta polega na leczniczym masazu stóp. Znajduja sie na nich punkty i obszary przyporzadkowane poszczególnym narzadom. Jesli którys niedomaga, wystarczy odpowiednio uciska okreslone miejsca na podeszwach, grzbiecie lub krawedzi stóp, by samopoczucie uległo poprawie. Zabiegowi powinny poddac sie osoby cierpiace na bóle kregosłupa, schorzenia zatok, bóle głowy, migrene, bezsennosc, majace problemy z przemiana materii, niestrawnoscia, zgaga, infekcja górnych dróg oddechowych, chorobami kobiecymi, osoby z nadwrazliwoscia jelit, z infekcjami pecherza moczowego i egzema.
W salonie proponujemy program odbudowy zdrowia poprzez refleksoterapie, masaz oraz gimnastyke stóp.

Cena: zabieg na obie stopy ok. 40 min.- 50 zł